Žagarės regioninio parko lankytojų centras
ir gamtos mokykla

Žagarės dvaro rūmuose Jūsų laukia didžiausias lankytojų centras ir gamtos mokykla, kur po vienu stogu galite išvysti net kelias skirtingas interaktyvias ekspozicijas, sudalyvauti įvairiose ekskursijose, edukacijose, žygiuose, o norinčius daugiau laiko praleisti Žagarėje ir susipažinti su saugomos teritorijos gamtos bei kultūros vertybėmis, kviečiame atvykti kelioms dienoms ir apsistoti gamtos mokykloje.

Žagarės regioninio parko lankytojų centras ir gamtos mokykla
Malūno g. 1, Žagarė, Joniškio r.
El.p.:zagares.rp.lc@saugoma.lt  zagares.rp.gm@saugoma.lt
Tel.: +370 671 15033, +370 645 11716

Darbo laikas:
I – poilsio diena
II-V 9.00-18.00
VI 10.00-15.00
VII – poilsio diena

Valstybinių švenčių dienomis nedirbame (išskyrus vykstančių renginių metu). Prieš šventinę dieną dirbame viena valanda trumpiau.

Išsirinkite labiausiai patikusią ekskursiją ar edukaciją ir pažinkite Žagarę iš arčiau...

EKSKURSIJOS

Ekskursija po Žagarės regioninio parko lankytojų centrą

Vienas įspūdingiausių Žagarės miesto kultūros paveldo objektų – Žagarės dvaro rūmai, kuriuose įsikūręs Žagarės regioninio parko lankytojų centras ir gamtos mokykla. Ekskursijos metu susipažinsite ne tik su dvaro rūmų istorija, bet ir apžiūrėsite lankytojų centro ir gamtos mokyklos ekspozicijas: įspūdingų medžioklės trofėjų, senovinių daiktų ekspoziciją „Žagarės krašto istorija“, kurioje – daugiau nei 2000 įvairių XIX – XX a. senų daiktų, surinktų būtent Žagarėje ir jos apylinkėse, interaktyvią ekspoziciją „Dolomito slėpiniai“, vedančią per 10 rūmų kambarių ir pristatančią Žagarės regioninio parko vertybes ir išskirtinumą, bei Žagarės dvaro parką pristatančią naujausią ekspoziciją, kurioje galima pasinerti į virtualią realybę ir susipažinti su XIX a. dvaro gyvenimu.
Trukmė: 1 val.
Kaina asmeniui: 1 val. 4,00 Eur.

Pažintinė kelionė po Žagarę

Kviečiame leistis į kelionę po įspūdingąją Žagarę ir susipažinti su vieno seniausių Lietuvos miestų istorija bei įdomybėmis. Ekskursijos metu aplankysite: Žagarės dvaro rūmus ir juose įsikūrusį Žagarės regioninio parko lankytojų centrą bei gamtos mokyklą, Švėtės upės užtvanką, Žagarės atodangą, Senosios Žagarės Šv. Petro ir Povilo bažnyčią su Barboros Žagarietės kripta, Žvelgaičio piliakalnį ir Žagarės ozą bei Naujosios Žagarės Miesto aikštę. Trukmė: 1,5 – 3 val. (priklausomai nuo grupės norimo maršruto) Kaina asmeniui: 1,5 val. 4,50 Eur. 2 val. 6,00 Eur. 2,5 val. 7,50 Eur. 3 val. 9,00 Eur.

Pažintinė ekskursija po Mūšos tyrelio pelkę

Kviečiame leistis į kelionę Mūšos tyrelio pažintiniu taku, kurios metu aplankysite išskirtinę gamtinę teritoriją ir joje vingiuojantį ilgiausią Lietuvoje lentų taką pelkėje. Šiame unikaliame žmogaus rankos nedaug paliestame gamtos kampelyje pamatysite tik pelkėje sutinkamas augalų rūšis, išgirsite retų paukščių balsus, o gal pasiseks aptikti ir laumės pėdsakus. Juk pelkės apipintos legendomis ir pasakojimais apie šias būtybes. Trukmė: 2,5 val. Kaina asmeniui: 2,5 val. 7,50 Eur.

Pažintinė ekskursija po Žagarės dvaro parką

Ekskursijos metu susipažinsite su šimtamečiu Žagarės dvaro parku. Daugiau nei 70 hektarų plote įvairiais laikotarpiais pasodinti želdiniai supa ne tik XIX a. pastatytus vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmus, bet ir kitus įspūdingus angliško tiudorų stiliaus dvaro sodybos pastatus. Vaikščiodami vingiuotais angliško stiliaus Žagarės dvaro parko takais ir alėjomis galėsite gėrėtis gamtos grožiu, medžių, krūmų, gėlių įvairove, erdvėmis ir kraštovaizdžiu. Trukmė: 2 val. Kaina asmeniui: 2 val. 6,00 Eur.
EDUKACIJOS

Atrask „Žagarės dvaro lobį“

Vienas didžiausių lankytojų centrų Lietuvoje nustebins ekspozicijų gausa ir įvairove, o edukaciją paįvairins Žagarės dvaro lobio paieškos. Keliaudami po rūmų sales pasijusite tarsi filme „Naktis muziejuje“. Edukacijos metu trumpai pristatysime dvaro istoriją, kam priklausė šie rūmai ir kokias istorijos paslaptis jie saugo. Interaktyviose ekspozicijose naudodamiesi 3D virtualios realybės akiniais galėsite išvysti teatrališką XIX – ojo a. dvarininkų gyvenimą. Virtualios realybės turas, naudojant mįsles ir užuominas, ves per skirtingas dvaro erdves ir virtualiai susipažindins su išskirtiniais dvaro eksponatais. Jūsų taip pat lauks interaktyvus žaidimas didžiuliame ekrane, kuris supažindins su žymaus XIX – ojo a. dendrologo, Žagarės dvaro parko architekto G.F.F. Kuphaldo darbais, Žagarės dvaro parko augalais ir leis kiekvienam susikurti savo įsivaizduojamą parką. Šios edukacijos metu galėsite pasijusti tikrais dvarininkais ir pažinti jų gyvenimą iš arti: išklausydami, išbandydami, prisiliesdami. O didžiausias nuotykis jūsų lauks, kuomet reikės surasti dvarininko paslėptą lobį Žagarės dvaro rūmuose. Pagal lobio žemėlapyje surašytas užuominas išnaršę dvaro rūmus atrasite tikrų tikriausią lobį! (1-5 kl.) Trukmė: 1 val. Kaina asmeniui: 3,00 Eur.

Žagarvyšnė

Kviečiame susipažinti su Žagarės miesto istorija ir miesto ypatingu simboliu – žagarvyšne. Pirmoje edukacijos dalyje supažindinsime Jus su miesto ir žagarvyšnių atsiradimo istorija, papasakosime istorijų ir legendų, o antroje praktinėje edukacijos dalyje išmėginsite savo jėgas panaudojant vėlimo techniką pasigaminti po suvenyrą – vyšnaitę – iš vyšnių sostine tituluojamos Žagarės. (Visos amžiaus grupės) Trukmė: 1 val. Kaina asmeniui: 4,00 Eur.

Senojo parko dėlionė

Edukacijos metu keliausite po šimtmetį skaičiuojantį Žagarės dvaro parką, kur pasodinti želdiniai supa XIX a. pastatytus vėlyvojo klasicizmo stiliaus dvaro rūmus ir kitus dvaro sodybos pastatus. Vaikščiodami parke įrengtais vingiuojančiais takais susipažinsite su dvaro parko augalais, tyrinėsite augalų lapus, žiedus, ieškosite panašumų ir skirtumų, sužinosite, kuo vienas augalas skiriasi nuo kito. Edukacijos metu taip pat išmėginsite jėgas įvairiose parko vietose ieškodami paslėptų užuominų, o atradę jas visas surinksite senojo parko dėlionę. Edukacija organizuojama gegužės – rugsėjo mėn. (1-8 kl.) Trukmė: 1 val. Kaina asmeniui: 3,00 Eur.

Gamtos seklys pelkėje

Edukacijos metu susipažinsite su trijų tipų pelkėmis, mokysitės atskirti, kuo jos skiriasi, kokia augalijos ir gyvūnijos įvairovė vyrauja pelkėje. Vaikščiodami išskirtinėje gamtinėje teritorijoje Mūšos tyrelio pelkėje vingiuojančiu ilgiausiu Lietuvoje lentų taku pelkėje atliksite ir užduotis. Tapsite tikrais sekliais, ieškančiais įvairių objektų, kuriuos reikės pažymėti užduočių lape. (1-4 kl.). Trukmė: 2 val. Kaina asmeniui: 6,00 Eur.

Gamtos dovanos Žagarei

Edukacijos metu keliausite po vieną seniausių Lietuvos miestų Žagarę, kuri garsėja ne tik savo istorija ir kultūros paveldu, bet ir išskirtinių gamtinių objektų gausa. Tik čia vingiuoja ilgiausias Lietuvoje ozas, visai prie pat žemės paviršiaus plyti milijonus metų menančios dolomito uolienos, auga ypatinga vyšnių rūšimi vadinamos žagarvyšnės. Dar viena gamtos dovana Žagarei – šaltiniai. Edukacijos metu aplankysite Žvelgaičio šaltinį ir atsigaivinsite jo vandeniu. Trukmė: 2 val. Kaina asmeniui: 6,00 Eur.

Žagarės regioninis parkas

Žagarės regioninis parkas įsteigtas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo 1992 m. rugsėjo 24 d. nutarimu Nr. I–2913 „Dėl regioninių parkų ir draustinių įsteigimo“ (Žin., 1992, Nr. 30–913), siekiant išsaugoti Švėtės paslėnių ir Žagarės miško kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti.

Regioninio parko paskirtis, nustatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 490 „Dėl regioninių parkų nuostatų patvirtinimo“, yra išsaugoti Žagarės apylinkių kraštovaizdį, lygumoje aiškiai matomą Gaudikių moreninį gūbrį; išsaugoti šias kultūros paveldo vertybes: Senosios Žagarės urbanistinį kompleksą su originalia vietinio akmens mūro bažnyčia, dvarviete, Žvelgaičio piliakalnio archeologiniu kompleksu, Naujosios Žagarės bažnyčią, Žagarės dvaro ansamblį, unikalų žirgyną, vėjo malūną, parką, Raktės piliakalnį.

Žagarės regioninio parko apsaugos režimą užtikrina ir regioninio parko steigimo tikslų įgyvendinimą koordinuoja Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Žagarės regioninio parko grupė.